Tevékenység

 

A nem hagyományos gyógyszerek népszerűsítésére irányuló munka

 

Az Országos Szövetség a Nem Hagyományos Orvoslás Támogatására célja a nem hagyományos gyógyászati módszerek tanulmányozásának, kutatásának és terápiájának előmozdítása és ösztönzése: A hagyományos gyógyászati rendszerhez tartozó ayurveda, fitoterápia, diétaterápia, akupresszúra, masszázs, reflexterápia, kromoterápia, orvosi asztrológia, meloterápia, homeopátia, hidroterápia, apiterápia, aromaterápia, jógaterápia, kinezioterápia, helioterápia, magnetoterápia, pszichoterápia, ásványterápia, krenoterápia stb.

Tevékenysége során az egyesület célja az egészségmegőrzés népszerűsítése, amelyet reklámkampányok támogatnak, hogy tájékoztassák a lakosságot a nem hagyományos gyógyszerek nagyszerű jótékony lehetőségeiről, amelyekkel minden ember testi, szellemi, lelki és szellemi egyensúlyát megőrizheti.

 

Ayurveda - hagyományos indiai életismeret

 

Az AYURVEDA mindig összetett és dinamikus egészként vizsgálja az embert. Az egész harmóniája így az alkotóelemek jólétében tükröződik. Az AYURVEDA tanítása mélységesen holisztikus, mert nem tekint külön egyetlen szervet vagy szervcsoportot sem, amelyet a lény többi részétől elkülönítve vizsgál, és látásmódjában nem választja el a fizikai testet a finomabb, láthatatlanabb struktúráktól.

Ha objektíven tekintünk a múltba, végigmegyünk az emberiség teljes ismert történelmén, akkor rájövünk, hogy valójában (az emberiség) nemalapvetően sokat változott ez idő alatt. AValóban, a technológia és az ipar, amelyet az egész emberiség fejlesztett és folyamatosan bővít, ma már elég fejlett szintet ért el, de az biztos, hogy az emberi fizikai test felépítése, valamint az ember mentális szerkezete szinte azonos azzal, amilyen volt....o és az emberek évezredekkel ezelőtt, ugyanolyan betegségekre vagy betegségekre hajlamosak voltak, mint ma, és (az idő múlása ellenére) ugyanazokkal a csodálatra méltó tulajdonságokkal vagy elítélendő hibákkal rendelkeztek, amelyeket minden ember ma is mutat, egyegy bizonyos kisebb vagy nagyobb arányban.

Ezért az AYURVEDA rendszer több ezer éves, töretlen hagyománya, amelyet az AYURVEDA rendszer támogat...az elveivel és módszereivel végzett számtalan gyakorlati kísérlet révén ma már fontos szavakat mondhat el, és ezért talán a közeljövőben rendkívül fontos szerepet fog játszani a modern ember egészségének védelmében és minden ember mindennapi életének harmonizálásában. Az azurvédikus gyógymódokat, valamint az egyes helyzeteknek megfelelő meghatározásuk gyakorlati módjait a gyakorlatban gondosan kipróbálták és kipróbálták, a-idővel ezrek és ezrek, akik gyakorolják ezt a teljes gyógyító rendszert. Ilyen körülmények között az AYURVEDA rendszer elvei és módszerei sikeresen kiállták a legnehezebb próbát, az idő próbáját.

Az AYURVEDEI korai napjaiban (az ősi Indiában, több ezer évvel ezelőtt) az emberek nem rendelkeztek olyan képességgel a környezetük szabályozására, mint manapság. Mivel nem rendelkeztek a maihoz hasonló technológiával, az embereknek azokban az ősi időkben nem volt más választásuk, mint a TERMÉSZETRE hagyatkozni. Mivel nem rendelkeztek olyan kifinomult eszközökkel, mint amilyenekkel ma rendelkezünk, arra törekedtek.és mindenekelőtt az intuitív és érzékelő képességeiket, amelyeket ma paranormálisnak nevezünk. És pontosan azért, mert a TERMÉSZET közepén éltek, ők...sokkal könnyebb volt meghatározni azon növények, fák vagy ásványi anyagok gyógyító hatását, amelyek alkotóelemeit táplálékként vagy gyógyításként használták. Mindezek a TERMÉSZET bölcsei maguk kísérleteztek ezekkel a természetes gyógymódokkal, és az így kapott eredményeket aztán ők maguk adták tovább, hol szóbeli, hol írásbeli formában, egyik nemzedékről a másikra. Mindezt a felbecsülhetetlen értékű tudásgyűjteményt aztán évezredekkel korábban rendszerezték és kodifikálták az AYURVEDA rendszer formájában.