ROMÁNIA ŐSI TÖRTÉNELME
Több tízezer éves történelem
Az a földrajzi terület, ahol Románia ma található, több mint 10 000 évvel ezelőtt a világ szíve volt, az a hely, ahol az emberi civilizáció valóban elkezdődött. Az olténiai térségben található a világ legrégebbi települése (Kr. e. 18.000 év), a legrégebbi bányászati tevékenység, a valaha felfedezett legrégebbi bányászárok, a világ legrégebbi kohászati tevékenysége (Kr. e. 8.000 év), a világ legrégebbi írása (a Tărtăria, Alba megye 5-6.000 éves táblái). Ugyancsak itt találták fel az íjat, itt jelentek meg az első kemencék Európában, és itt alakultak ki a többi indoeurópai és más népek is, mint az irániak, a kariánusok, az itáliaiak, a frigyesek, a szkíták, a kimmerek, az ibériai törzsek, a baszkok, a szarmaták, a hellének (akhájok és dóriaiak), a föníciaiak stb. is.
Traco-dacii
A trák-dákok a Föld legrégebbi és legmagasabb kultúrája, amely megelőzte a sumér civilizációt, és egyben a legnépesebb is (180-200 törzs). Európa-szerte megtalálhatóak voltak (Balkán, Ukrajna, Magyarország, Ausztria, Németország, Csehszlovákia, Lengyelország, Olaszország, Franciaország, Spanyolország, Törökország, Kis-Ázsia, Afrika... még a dél-afrikai búr nép is dák nép, amelyhez maga Burebista is tartozott). Az írás, és vele együtt a történelem, először a trák területen jelent meg, és csak később a görög-római területen, valószínűleg az onnan bevándorolt törzsek hozták magukkal. A trák-dákok rendelkeztek a legrégebbi földműveléssel Európában (neolitikum) és a világ legrégebbi földművelői között.
Az ő idejükben a trák-dákok voltak az egyetlenek a világon, akik a kört használták időmérő eszközeikben.
A modern tanulmányok figyelemre méltó megfigyelései
1995 óta, hosszas, de szándékosan a pincében tartott tanulmányok után számos tekintélyes amerikai tudós arra a következtetésre jutott, hogy a Bibliában leírt özönvíz a Fekete-tenger nyugati partján történt, ahol egy váratlanul fejlett népesség (ki?) élt.
Valójában az Olümposz, a görög mitológia legendás hegye (ULIMP - fény vagy ragyogás, trák-dák nyelven) nem volt más, mint a Bucegi-hegy, amelyen nem véletlenül áll a Föld második szfinxe. Homérosz történetíró szerint a Kr. e. ötödik évezredtől kezdve csak a trákok tudtak lóháton és íjjal harcolni.
A trák-dákok tökéletes tisztességükről voltak híresek, minden megállapodást szóban kötöttek, és aztán szentül betartották. Az otthonról való távollétet a kapuban hagyott bottal jelezték, ami több mint elég volt. A trák-dákok voltak az egyetlen civilizáció a világon, amely semmilyen formában nem alkalmazta a rabszolgaságot.
Oktatás és iskoláztatás Trákiában
Kr. e. 1400 körül az észak-dunántúli Trákiában épült az első szabadon álló iskola a Földön, az Andronikón, ahol zamolci papok minden egyetemi tárgyat tanítottak, kezdve a teológiával (a Napisten és a 12 csillagkép kultuszával). Platón és Szókratész fennmaradt tanúvallomásai szerint maga Püthagorasz is a zamolxi iskolában végezte tanulmányait, és azt is állították, hogy Dáciában voltak a kor legkiválóbb orvosai. Hérodotosz történetíró szerint a kimmerek a Kárpátok északkeleti lejtőiről (a mai Moldva) származnak. Aztán egy részük délre, Anatóliába költözött, ahol cimiriai néven ismerték őket. Később Olaszországba, Spanyolországba, Angliába és Írországba vándoroltak, és kelták néven váltak ismertté.
Az észak-dunai területet (a mai Románia) már az ókor óta földi paradicsomnak tekintik. A föld szinte minden gazdagságában gazdag föld, mezőgazdasági földekkel (Európa későbbi magtárával), kiterjedt legelőkkel, a domborzat minden formájával, hihetetlen természetes vízrajzi rendszerrel, a legtöbb természeti katasztrófa ellen jól védett területtel, stb. A történelem egyedülálló csodájaként e terület lakóit nem lehetett elűzni ősi szülőföldjükről, sem elnemzetleníteni.
A románok még mindig őrzik őseik 7000 évvel ezelőtti nyelvét, szokásait, hagyományait. A gondos vérvizsgálatok egy másik csodát is bizonyítanak: a számos invázió, köztük a sokat torzított római megszállás ellenére megőriztük őseink genetikai tisztaságát.
Románia továbbra is egy csoda marad, amelynek messiási jövőt jósolnak. Sundhar Singh indiai próféta 1922-ben azt írta, hogy a románok a világ minden népe által szeretett és tisztelt néppé válnak.
Bibliográfia
Augustin Deac - A történelmi igazság története
P.L.Tonciulescu - Ramania, a paradicsom újra megtaláltatott
Nicolae Densusianu - Prehistoric Dacia , Vol.1, 2, 3, 4, 5
Cornel Bârsan - Dacia bosszúja