Szőlő nedv

A szőlőlé a jóság igazi természetes elixírje,

 amely különösen hatékony gyógymódként hat

 számos betegség természetes kezelésére

 

A román néphagyományban a szőlő nedve (Vitis vinifera L.) igazi "élő vízként" ismert, amelyről köztudott, hogy számos gyógyító tulajdonsággal rendelkezik.

A szőlőlé gyűjtése tavasszal történik, amikor a tőkék rügyezni kezdenek, például az éves szőlőkarbantartás során, amikor az éves tavaszi metszést végzik. A szőlőtőkéket speciális ollóval metszik. A metszést az eltávolítandó fa hosszára merőlegesen végzik, hogy a vágott terület a lehető legkisebb legyen, és a növény természetes módon gyógyulhasson, és a metszés ne érintse a növényt.

Miután az ágakat levágták és eltávolították, a szőlő fokozatosan gyógyítja a levágott ágak végét egy gyanta segítségével, amely egy tiszta, viszkózus folyadéknak látszik, és cseppenként csepeg. Ez a szőlő nedve, amely valódi természetes elixír, és többszörös gyógyító hatással bír. Közvetlenül a vágás után egy tiszta palackot lehet egy madzaggal a levágott véghez rögzíteni, és fokozatosan megtölteni a folyadékkal, amely természetesen csöpög a levágott végből.

Az így nyert friss folyadékot tiszta, sötét, légmentesen lezárt üvegekben tárolják. A romlás megelőzése érdekében tartsuk hűtve. A szőlő nedvét a következőkben kell felhasználnilegfeljebb két héttel a begyűjtés után.

A szőlő szárából tavasszal, a metszés után kiszivárgó folyadék értékes ősi természetes gyógymód. A szőlőnedvet az emberiség már ősidők óta, évezredekkel ezelőtt gyógyításra és különösen a szem egészségének védelmére használta. Ez az ősi szokás mostanra a nem hagyományos gyógyászat részeként újjáéledt, és olyan általános gyógyítási gyakorlattá vált, amelyenkövetkezetes tudományos vizsgálatokat végeztek. Ennek az értékes természetes esszenciának a jótékony hatásai jól ismertek a nem hagyományos orvoslásban, és a szőlő nedvének összetételében található értékes anyagoknak köszönhetőek. A szőlőlé elsősorban erős antioxidáns tulajdonságokkal rendelkező természetes anyagokat tartalmaz. Ezek közül a legfontosabb a viniferin, egy természetes antioxidáns anyag, amely 62-szer erősebb, mint a C-vitamin. A viniferin a sejtek oxidációja ellen hat. A sejtoxidáció ráncokhoz, bőrhibákhoz, valamint a bőr rugalmasságának és ragyogásának csökkenéséhez vezet. A szőlőlében található viniferin hatékony védőgátat hoz létre a szabad gyökök napi 10 000-re becsült támadása ellen, amelyek sejtjeink minden egyes DNS-molekuláját érik, így erőteljes regeneráló hatással van az emberi szervezetre.

A nem hagyományos gyógyászatban a szőlő nedvét hatékony természetes gyógyszerként értékelik, amely vérzéscsillapító, gyulladáscsökkentő, sebezhető (gyógyító) és vizelethajtó tulajdonságokkal rendelkezik. Íme a friss szőlőlé néhány legelterjedtebb felhasználási módja az emberi egészségre.

A szőlőlé segít a szemhéjgyulladás (szemhéjgyulladás), a kötőhártya-gyulladás (bakteriális vagy vírusfertőzés okozta kötőhártya-gyulladás) és a szemhéjgyulladás (a szemhéj faggyúmirigyeinek helyi gennyes gyulladása) leküzdésében. Figyelemre méltó gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő tulajdonságai miatt a szőlőnedv, a szemhéjakra borogatásként alkalmazva, hasznos a tartósan fennálló szemgolyók kezelésére. A frissen szedett szőlőnedvet a szemhéjra dörzsöljük vagy csukott szemre kenjük, majd 15 percig hagyjuk hatni. A szemhéjgyulladást így borogatással és a szem és a bőr mindennapos mosásával lehet kezelni, amelyet minden reggel 2 hétig hűtve kell tartani.

A szőlőnedvnek fontos vesekőoldó hatása is van, amely természetes módon oldja a veseköveket. Belsőleg fogyasztva a szőlőlé segít javítani a vesékben lévő szilárd képződmények fokozatos csökkenésének természetes folyamatát, ígyúgynevezett "vesekövek". Ehhez reggel éhgyomorra 1 evőkanálnyi (kb. 10 ml) nedvet kell bevenni. A diurézis, a vizelet kényelmes kiválasztásának serkentése érdekében a szőlőnedvből készült természetes gyógymódot 100-at szedünk.200 ml friss forrásvíz. Ezt egy héten keresztül integrált kúraként végezzük, és ez idő alatt naponta a forrásvízzel együtt a megadott mennyiségű szőlőlét is bevesszük.

Gyulladáscsökkentő és összehúzó tulajdonságai miatt a szőlőnedv segít a pattanások kezelésében is. A szőlőlé fertőtlenítő hatása növeli a bőr ellenálló képességét a fertőzésekkel szemben. A borogatás formájában naponta alkalmazva a szőlőnedv segít javítani a bőr általános állapotát. Ehhez ajánlott naponta megmosni a bőrt szőlőnedvvel, hagyni, hogy természetes módon megszáradjon, majd körülbelül fél óra múlva vízzel lemosni a bőrt. Az eljárást két héten keresztül naponta végzik.

A hepato-az epe, a szőlőnedvnek szintén mélyen jótékony hatása van, mivel epehajtó (epekiválasztást serkentő) és epehajtó (az epehólyag kiürülését elősegítő) hatása révén serkenti az epe működését. A szőlőlé belsőleges alkalmazása hasznos epehólyaggyulladás (epehólyag-gyulladás) és epeúti diszkinézia (az epehólyag mozgékonyságának zavara) esetén. Ilyen esetekben ajánlott étkezés előtt fél órával egy evőkanál szőlőlé (kb. 10 ml) bevétele. Ezután, miután lenyelte, feküdjön a jobb oldalára, és maradjon ebben a helyzetben 10-15 percig.15 perc. Ismételje meg a folyamatot 5 napon keresztül, frissen gyűjtött, hűtőben tárolt szőlőlével.

A szőlő nedvének fontos immunstimuláns hatása is van, ami jelentősen erősíti az immunrendszer aktivitását. A szőlőlé éppen a viniferin jelenléte miatt segít az immunrendszer erősítésében, amely egy erős antioxidáns. Az immunstimuláns hatás kihasználása érdekében a szőlőnedvet frissen, napi 15-60 ml-es mennyiségben (másfél-6 evőkanál naponta) fogyasztják. A szőlőnedvet 7 napon keresztül naponta, minden reggel ajánlott fogyasztani. Az adagolást óránként kell végezni, egy teáskanálnyi nedvet lenyelni éhgyomorra, egész reggel, lehetőleg 8:00 és 11:00 között, összesen négy alkalommal, másfél evőkanálnyi szőlőnedvet, átlagosan 15 ml-t adva be. A nap első étkezését 12 óra után kell bevenni.